ویزای طلایی اسپانیا

دپارتمان مهاجرت موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل در راستای رسالت خود که همانا فراهم کردن بهترین و مناسب ترین راهها جهت اخذ اقامت اروپا برای هموطنان ایرانی می باشد . برنامه ویزای طلایی اسپانیا یا همان گلدن ویزای اسپانیا را پیشنهاد می دهد. اریکه عدل  اکنون با توجه به آخرین اصلاحات قوانین و مقررات مهاجرت کشور پرتغال ، پیشنهاد ویژه ای در زمینه سرمایه گذاری و مهاجرت به اروپا از طریق اقامت پرتغال ارائه می کند . برای آگاهی از این برنامه فوق العاده ویزای طلایی کشور پرتغال و مهاجرت به اسپانیا از این طریق  با اریکه عدل همراه باشید .

ویزای طلایی اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق برنامه گلدن ویزای اسپانیا و اقامت ۵ ساله در این کشور امکان پذیر است. پروسه درخواست ویزا سریع است و هزینه های دولت نیز مناسب است.

سلام مهاجر ! آیا با انجمن تخصصی ایمیگرام آشنایی دارید ؟

ایمیگرام محلی برای بحث و گفتگو درباره اقامت و مهاجرت است. 

شما هم همین حالا به جمع کاربران انجمن ایمیگرام بپیوندید.

برخی از نکات کلیدی ویزای طلایی اسپانیا:

  • سرمایه گذاری به میزان ۵۰۰ هزار یورو
  • مشمول کلیه اعضای خانواده متقاضی
  • دارای انعطاف، عدم نیاز به اقامت دائمی
  • اخذ اقامت اسپانیا بعد از ۵ سال
  • اخذ تابعیت اسپانیا (پاسپورت اسپانیا) بعد از ۱۰ سال
  • دارای ویزای شنگن برای سفر به کشورهای اروپایی

ویزای طلایی اسپانیا با پیشنهاد دادن مسیر سرمایه گذاری در حوزه املاک بهترین روش را برای اخذ اقامت اسپانیا معرفی می کند. برنامه گلدن ویزای اسپانیا از سال ۲۰۱۳ در اسپانیا قابلیت اجرایی پیدا کرده است.

ویزای طلایی اسپانیا گاهی در امکاناتی که در خصوص خانواده متقاضی وجود دارد بسیار انعطاف پذیر است اما در بخش اعطای تابعیت اسپانیا زیاد از این انعطاف خبری نیست. هزینه های دولتی تامین است و پروسه دریافت ویزای طلایی اسپانیا سریع اتفاق می افتد. در حقیقت برنامه ویزای طلایی پرتغال یک روش فوق العاده است برای کسانی که نیاز به اقامت سریع در اروپا را دارند.

سرمایه گذاری در ویزای طلایی اسپانیا

برای پذیرش در برنامه گلدن ویزای اسپانیا حداقل ۵۰ هزار پوند سرمایه گذاری لازم است. این سرمایه گذاری باید در حوزه املاک انجام شود. ملک خریداری شده که می تواند(مسکونی یا تجاری باشد) می تواند برای ایجاد درآمد به اجاره داده شود. حتی چند خریدار هم می توانند در سرمایه گذاری ویزای طلایی اسپانیا به صورت مشاع  ملک خریداری کرده،ملک مورد نظر می تواند در ازای اضافه مبلغ حداقل سرمایه گذاری به رهن گذاشته شود.

روند ویزای طلایی اسپانیا

متقاضی اخذ اقامت اسپانیا باید قبل از تقدیم درخواست  ویزای طلایی اسپانیا سرمایه گذاری خود را در حوزه املاک انجام داده باشد. درخواست گلدن ویزای اسپانیا می تواند درست بعد از امضای مبایعه نامه و قبل از امور تنظیم سند رسمی به سازمان مهاجرت اسپانیا تقدیم شود.

به هر صورت وجوه متعلق به متقاضی باید در یکی از حساب های بانکی اسپانیا آماده سرمایه گذاری باشد. پس از این مرحله ثبت درخواست ویزای اقامت اسپانیا ۱۰ تا ۱۵ روز به طول می انجامد ویزای طلایی اسپانیا  ۲ ساله صادر می شود و درصورتی که سرمایه گذاری حفظ شود می توان برای ۵ سال دیگر آن را تمدید نمود.

به محض اینکه متقاضی ملک مورد نظر را از طریق وکلا و مشاورین ما انتخاب نمود،وکلای مهاجرت پروسه ثبت درخواست گلدن ویزای اسپانیا را آغاز خواهد کرد. کلیه امور حقوقی و قانوی معامله ملکی نیز انجام خواهد شد.

به طور معمول متقاضیان برای انتخاب و رویت ملک یک سفر ۳ یا ۴ روزه به اسپانیا دارند.

در این فرصت با وکلا ملاقات کرده و حساب بانکی خود را در اسپانیا افتتاح می کنند

شرایط و مقررات گلدن ویزای اسپانیا

در برنامه سرمایه گذاری در حوزه املاک (گلدن ویزای اسپانیا)متقاضی باید:

  • سابقه کیفری نداشته باشد
  • توان مالی زندگی در اسپانیا را داشته باشد
  • بیمه پزشکی و سلامت داشته باشد
  • سابقه رد شدن ویزا درکشورهای شنگن نداشته باشد.

 اعضای خانواده در ویزای طلایی اسپانیا

به طور کلی همسر و کلیه فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی مشمول ویزای طلایی اسپانیا هستند. فرزندان بالای ۱۸ سال و پدر و مادر متقاضی اگر وابسته باشند نیز می توانند مشمول برنامه ویزای طلایی اسپانیا باشند.

اقامت اسپانیا-تابعیت اسپانیا

اقامت اسپانیا (PR)  بعد از ۵ سال زندگی در اسپانیا قابل دریافت است به شرطی که متقاضی حداقل ۶ ماه در هر سال را در اسپانیا زندگی کرده باشد. متقاضی می تواند بعد از ۱۰ سال برای اخذ تابعیت اسپانیا اقدام نموده و پاسپورت این کشور را دریافت نماید.

به هر شکل متقاضی باید در این مدت شرایط اقامت اسپانیا را حفظ کرده باشد زمانی که متقاضی اقامت اسپانیا یا تابعیت اسپانیا را کسب نماید. آزاد است که سرمایه خود را انتقال دهد چرا که از این پس تمدید گلدن ویزا دیگر ضروری نمی باشد.

کشور اسپانیا تنها کشور اروپایی نیست که دارای برنامه ویزای طلایی اسپانیا است. کشورهای پرتغال و یونان نیز دارای برنامه ویزای طلایی هستند برای آشنایی با برنامه ویزای طلایی پرتغال به بخش مهاجرت به پرتغال مراجعه فرمائید.